Bireysel Aikido
Geri Dön <<

Bireysel Aikido

İstanbul Aikido Okulları bünyesinde Bireysel Aikido Eğitimlerimiz yaz veya kış dönemi ara vermeksizin devam etmektedir.

Okulumuz bünyesinde yetişkin ve çocuklara, yaş, cinsiyet, boy veya kilo ayrımı yapılmaksızın belli bir disiplin ve saygı çerçevesinde eğitim verilmektedir.

Okulumuzda öğretilen Aikido ekolü, geleneksel stil olan ve kurucu O'Sensei Morihei Ueshiba'nın ailesinin halen başında bulunduğu Japonya Aikikai ekolüdür. Okulumuz kurulduğu günden beri bu ekolü benimsemiş olup bu stilde eğitimlerine devam etmektedir.

Bireysel Aikido Eğitimlerimiz; Yetişkin Aikido Kursları, Çocuk Aikido Kursları ve Kadınlara Özel Aikido Kursları olmak üzere 3 farklı eğitim programında devam etmektedir.

 

Yetişkin Aikido Kursları:

Karma aikido gruplarından oluşan yetişkin aikido kurslarımız 16 yaş üstü Aikido sporunu seven tüm bireylere açıktır. Hafta içi ve hafta sonu farklı ders saati seçenekleri bulunmaktadır.

 

Çocuk Aikido Kursları:

2006 yılında eğitim hayatına başlayan "Çocuk Dojomuz" Türkiye’nin ve Avrupa’nın en nitelikli çocuk aikido okulu olmayı başarmıştır. Dojomuzda eğitim (fiziksel gelişimini tamamlamış olması şartıyla) 8-14 yaş arası çocuklar için karma olarak yapılmaktadır.

Derslerimiz hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 (iki) gün yapılmaktadır. Ders saatleri ise sabah saat 11.00-12.00 arasındadır. Ayrıca yine Zühtü Akıllı Sensei’nin denetiminde ve uygun gördüğü belirli dönemlerde Cumartesi ve Pazar günleri kemer derecesi ileri seviyedeki öğrencilere yönelik ek derslerde eğitimlerimizi destekleyici nitelikte devam derslerimizdir.

Eğitim hedefimiz; çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlarken ahlaki gelişimlerini de göz önünde bulundurarak onları şiddete teşvik etmeden özgüvenlerini daha da artırabilmek ve kendilerini koruyabilmelerini öğretmektir.

Ayrıca eğitim esnasında tekniklerin kimi zaman basit kimi zamanda karmaşık olan yapısı dolayısıyla çocuklarımızın algılama eşiğinde de olumlu değişiklikler hedeflenmektedir. Esneklik ve kas gelişiminin artışı da eğitimin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkacaktır.

 

Kadınlara Özel Aikido Kursları:

İstanbul Aikido Okulları bünyesinde Sempai Esra Akıllı eşliğinde kadınlara özel aikido gruplarında aikido eğitimi verilmektedir.

 

Ders saatleri için web sitemizin "Dojo Ders Programı" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.